Kody błędów - ekspres do kawy Jura - Coffee Cave - Palarnia kawy Piła
Coffee Cave
12.02.2023
Kody błędów - ekspres do kawy Jura
Kody błędów - ekspres do kawy Jura

Jesteś szczęśliwym posiadaczem ekspresu do kawy marki Jura? A może stoi taki w Twojej firmie bądź w miejscu pracy, które codziennie odwiedzasz? Jeśli na któreś z wyżej wymienionych pytań odpowiedziałeś tak, a ekspres Jura zaskoczył Cię już informując, że należy sprawdzić kod błędu to dzisiejszy wpis jest dla Ciebie!

Postaramy się w kilku prostych słowach opisać, o czym informują kody błędów. Co należy w ich przypadku robić, a czego nie;)

Kod błędu nr 1 - Jeśli w Twoim ekspresie pojawił się ten błąd nie musisz od razu panikować, należy sprawdzić czujnik temperatury oraz to jak jest połączony w termobloku.

Kod błędu nr 2 - po raz kolejny błąd dotyczy czujnika temperatury w termobloku. Twój ekspres nie osiąga odpowiedniej temperatury.

Kod błędu nr 3 - dotyczy czujnika temperatury generatora pary. Jeżeli mimo sprawdzenia i ewentualnej korygacji nie nastąpiła poprawa to należy wymienić cały moduł elektroniki.

Kod błędu nr 4 - należy sprawdzić połączenie w układzie wytwarzania pary oraz sam czujnik temperatury.

Kod błędu nr 5 - Oporność czujnika temperatury termobloku jest poniżej 75Ω. Należy wymienić czujnik temperatury, a jeśli to nie pomoże to wymień także termoblok. Kod błędu numer 5 może oznaczać również brak łączności na stykach modułu elektroniki, w tym wypadku należy wymienić cały moduł elektroniczny.

Kod błędu nr 8 - Uszkodzony zespół zaparzacza. Gdy na wyświetlaczu ekspresu pokazuje kod błędu numer 8 może oznaczać uszkodzenie zespołu zaparzacza, w tej sytuacji należy niezwłocznie sprawdzić ustawienie koła zębatego napędu silnika. Drugą opcją w przypadku pojawienia się kodu błędu numer 8 może być błąd spowodowany niemożliwym pozycjonowaniem zespołu zaparzacza. Należy naprawić zespół zaparzacza oraz sprawdzić jego przewody

Kod błędu nr 17 - problemy z pozycjonowaniem lub inicjalizacją zespołu zaparzacza, w tym przypadku należy sprawdzić szczelność uszczelek oraz napęd zespołu zaparzacza, a po tych czynnościach należy wyczyścić cały zespół zaparzający.

Jak widzicie systemy kodów błędów nie muszą być straszne. Zawsze w takich przypadkach należy zachować zimną krew, wyłączyć urządzenie i postępować według ściśle określonych zasad. Używaj zawsze dobrych i sprawdzonych ziaren kawy, tak, aby smak kawy zawsze sprawiał przyjemność. Pamiętaj o częstym czyszczeniu ekspresu, wyjmij blok zaparzający ekspresu, a zmieloną kawę staraj się na bieżąco opróżniać.

Błąd ekspresu nie zawsze musi oznaczać oddania urządzenia do serwisu, jeśli jednak boisz się sam do niego zajrzeć i wolisz oddać go w ręce profesjonalistów, my zawsze czekamy na Was i Wasze ekspresy i chętnie pomożemy. Wyłącz ekspres zadzwoń do nas, a resztą zajmiemy się my!

Potrzebujesz pomocy??Kliknij w link ponieżej:)

https://coffeecave.pl/serwis-ekspresow

WSPÓŁPRACA
Zainteresowany współpracą?
Oferta dla firm
Coffe Cave world map