Wymiana filtra wody w ekspresie do kawy - Coffee Cave - Palarnia kawy Piła
Coffee Cave
08.03.2023
Wymiana filtra wody w ekspresie do kawy
Wymiana filtra wody w ekspresie do kawy

Wymiana filtra wody

Bez wody nie byłoby naszej ukochanej kawy, bo jak inaczej byśmy ją zaparzyli? Smak i jakość wody to oprócz odpowiednich ziaren najważniejsza część składowa naszej codziennej dawki kofeiny. Dlatego tak ważnym elementem w naszych ekspresach jest filtr wody, ponieważ oprócz absorbowania szkodliwych i niepożądanych substancji, zachowuje związki fluoru, które znacząco wpływają na smak kawy. Pomyślicie sobie, że przecież korzystacie w domu ze specjalnego dzbanka filtrującego wodę, macie stację uzdatniania wody, a nawet filtr odwróconej osmozy, niestety, nic bardziej mylnego - nie każda filtrowana woda jest sobie równa.

Zdecydowana większość ekspresów ma miejsce przeznaczone na montaż filtra i przeważnie znajduje się ono bezpośrednio w zbiorniku wody. Ale samo umieszczenie go w odpowiednim miejscu to nie wszystko. Należy wymieniać go regularnie, ponieważ żywotność złóż umieszczonych we wkładach filtrujących ma swoją określoną wydajność w odniesieniu do ilości litrów przefiltrowanej wody. Najczęściej producenci filtrów zalecają wymianę po przygotowaniu około 50 litrów wody lub po upływie dwóch miesięcy, albo po prostu - jeśli poczujecie że smak waszej kawy się zmienił, nie wahajcie się wyrzucić zużytego filtra i nie odkładajcie tego na później. Oczywiście bardzo ważną kwestią jest również wymiana samej wody w zbiorniku, koniecznie codziennie na świeżą.

Nie powinno się też narażać filtra na wyschnięcie - umieszczony w nim granulat powinien mieć stały kontakt z wodą.

W sytuacji gdy wyjeżdżamy na urlop dobrze jest schować taki zbiornik z zamoczonym filtrem do lodówki, a po powrocie oczywiście umyć zbiornik, przepłukać filtr i zmienić wodę. Do przepłukania złóż filtracyjnych polecamy gorącą wodę.

A co z wodą butelkowaną?

To niestety nie jest dobry pomysł. Pamiętajcie, że woda butelkowana nie nadaje się do naszych ekspresów. Mimo tego, że jest bogata w cenne minerały i dostarcza naszemu organizmowi wiele cennych składników, to niekoniecznie naszym cennym urządzeniom. Zawartość wapnia w wodzie o twardości nie przekraczającej 60°dH jest zdecydowanie za wysoka w porównaniu z wodą z kranu.

Dbajmy o jakość wody w naszej ukochanej kawie, a po filtry zapraszamy do podstrony https://coffeecave.pl/sklep/akcesoria/konserwacja

 

WSPÓŁPRACA
Zainteresowany współpracą?
Oferta dla firm
Coffe Cave world map