Ekspres Delonghi - nie leci kawa. Co zrobić? - Coffee Cave - Palarnia kawy Piła
Coffee Cave
11.12.2022
Ekspres Delonghi - nie leci kawa. Co zrobić?
Ekspres Delonghi - nie leci kawa. Co zrobić?

Awaria!

Nie leci kawa i co teraz? Ekspres Delonghi

Jesteś szczęśliwym posiadaczem Ekspresu Delonghi? Masz codzienną możliwość żeby cieszyć się wspaniałą kawą, która przyrządza się sama, aż tu nagle ERROR. I codzienna przyjemność zamienia się we frustrację. Jeśli z Twojego ekspresu Delongh nie leci kawa, poznaj możliwe przyczyny braku kawy.

Najczęstszymi usterkami, które mogą prowadzić do poważnej awarii ekspresu są:

  • Najbardziej banalnym powodem może być zakamieniony ekspres, wiele razy już mówiliśmy Wam jak ważne jest by odkamienić ekspres. Jeśli jeszcze ktoś z Was tego nie wie, to odsyłamy tutaj https://coffeecave.pl/blog/odkamienianie-ekspresu-jak-zrobic-to-wlasciwie. Odkamienianie ekspresu Delonghi nie jest procesem trudnym, warto o tym pamiętać i robić to regularnie, aby nie dopuścić do awarii ekspresu.
  • Kolejną z usterek, z którą możesz poradzić sobie samodzielnie jest uszkodzony blok zaparzający. Właściwy proces parzenia kawy następuje właśnie przy użyciu bloku zaparzającego ekspresu. To tutaj zmielona kawa spotyka się z gorącą wodą i dochodzi do zaparzania kawy. Tak właśnie działa większość ekspresów ciśnieniowych, jeśli to w tej części dochodzi do usterki należy sprawdzić czy blok zaparzający jest odpowiednio umieszczony, nie doszło do zapchania ekspresu kawą, a dopływ wody jest odpowiedni. Zatkany ekspres to nic fajnego, dlatego dbaj o swoje urządzenie i nie olewaj czyszczenia ekspresu.
  • Wadliwa pompa w ekspresie. Nie wiesz jak działa ekspres ciśnieniowy? Podpowiem Ci, do robienia kawy teoretycznie wystarczy wciśniecie przycisku i gotowe - kawa leci. Jednak żeby ilość kawy a także smak kawy był odpowiedni, musi być odpowiednie ciśnienie w pompie, które tą kawę przez cały ekspres przepchnie. Więc jeśli ekspres uległ awarii i kawa leci zbyt wolno, albo wcale, sprawdź ciśnienie w swoim ekspresie.
  • Ostatnią usterką, która może przyczynić się do tego, że nie leci kawa z ekspresu Delonghi może być zablokowany obieg wody. Aby poradzić sobie z tą usterką należy skontrolować obieg wody. Sprawdź czy dopływ wody nie został zablokowany, a wężyki nie zostały poskręcane, zapchane, poluzowane bądź w najgorszym przypadku uszkodzone. Przepływ wody w ekspresie musi być odpowiedni, aby nie wpływał na smak kawy, a także na ilości zaparzanej kawy.

Serwis ekspresów

W przypadku, gdy problem dotyczy ekspresu, z którym nie możesz sobie poradzić, pamiętaj, że my zawsze jesteśmy dostępni! Serwis ekspresu działa od poniedziałku do piątku. Najczęstsze problemy rozwiązujemy w "5 minut", a wnętrzu ekspresu przyglądamy się przez lupę, żeby nic nam nie umknęło. Wasz ekspres zostanie oddany w dobre ręce, czyli te nasze;) Zrobimy co w naszej mocy byście mogli się cieszyć smakiem Waszej ulubionej kawy.

Nie czekaj i poznaj naszą ofertę już dziś!

https://coffeecave.pl/serwis-ekspresow

WSPÓŁPRACA
Zainteresowany współpracą?
Oferta dla firm
Coffe Cave world map